HELIOS SYSTEM

Tactical Medical Solutions Tactical Medical Solutions

05115

New product

HELIOS SYSTEM Expand

Helios System - System dwuczęściowego śpiowra do ochrony termicznej poszkodowanego

More details

This product is no longer in stock

432,00 zł

tax incl.

Helios System to unikatowy system ochrony termicznej poszkodowanego, zapewniający pełny dostęp do ciała i ułatwiający prowadzenie zabiegów. System składa się z 2 części, w zależności od potrzeby można użyć jednej części koca, a gdy warunki otoczenia sprawiają, że efekt jest niewystarczający – można użyć dwóch części i w całości okryć ciało poszkodowanego.

 

Koc termiczny ma wbudowane zamki, dzięki którym można prowadzić działania ratownicze w określonej partii ciała bez konieczności odkrywania poszkodowanego. Helios system jest dostępny w wersji standardowej – koc termiczny oraz wersji aktywnej z chemicznymi panelami grzewczymi, które dodatkowo ogrzewają ciało poszkodowanego.

 

Helios przylega do ciała, dzięki czemu ochrona przed wychłodzeniem jest jeszcze skuteczniejsza. Na obwodzie koca znajdują się uchwyty, za pomocą których koc można przypiąć do noszy lub deski – przeciwdziała to podmuchom wiatru, które mogłyby odsłonić ciało poszkodowanego.

 

Na powierzchni koca wbudowano przezroczystą kieszeń na kartę systemu TRIAGE –  co bardzo ułatwia kwalifikację poszkodowanego według stanu zdrowia.

No customer reviews for the moment.

Write a review

HELIOS SYSTEM

HELIOS SYSTEM

Helios System - System dwuczęściowego śpiowra do ochrony termicznej poszkodowanego

Tactical Medical Solutions

Accept

This website use cookies