Nosze rolowane SKED

Nowy produkt

Nosze rolowane SKED Rozszerz

Nosze transportowe do ewakuacji poszkodowanych w postaci rolki - system SKED

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

  • Zielony
  • Pomarańczowy

4 806,00 zł

brutto

Nosze SKED to wyjątkowe rozwiązanie przeznaczone do transportu wysokościowego oraz w ciasnych przestrzeniach na lądzie i w wodzie. Standardowo są wyposażone w specjalne pasy umożliwiające transport pod śmigłowcem w pozycji poziomej lub pionowej, w czasie ewakuacji z jaskiń, szybów górniczych i innych miejsc o podobnych cechach. Zwijana i elastyczna konstrukcja umożliwia ich przechowywanie i transport w plecaku.

Materiał, z którego wykonano nosze, to niezwykle wytrzymałe tworzywo sztuczne, które nie pęka nawet w temperaturze -80°C. Dzięki temu nosze można stosować zarówno na śniegu i lodzie, w wodzie i na lądzie – nawet ciągnąć poszkodowanego po szorstkiej powierzchni asfaltu. Możliwości użytkowe czynią SKED jednym z najbardziej uniwersalnych systemów transportowych. Mogą być również wykorzystywane jako zastępczy środek transportu dla ciężkiego wyposażenia, jak np. karabiny maszynowe, wyposażenie medyczne, indywidualne wyposażenie każdego żołnierza. Znalazły zastosowanie w systemie ratownictwa wodnego (po zastosowaniu dedykowanych pływaków i obciążnika pionizującego) oraz jako ochrona w czasie przechodzenia przez drut kolczasty. System pływaków i odważników (dostępnych jako dodatkowe wyposażenie) pozwala wykorzystać SKED jako nosze pływające w ratownictwie wodnym – poszkodowany zawsze będzie unosił się na wodzie w pozycji pionowej, głową do góry.

 Nosze są dostępne w kolorach: zielonym – militarnym, pomarańczowym (ratownicze) oraz żółtym – do zastosowań w ratownictwie chemicznym. Cały zestaw jest pakowany w plecak ułatwiający transport.

Nosze rolowane są powszechnie stosowane przez ratowników taktycznych, znalazły także zastosowanie w ratownictwie cywilnym.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nosze rolowane SKED

Nosze rolowane SKED

Nosze transportowe do ewakuacji poszkodowanych w postaci rolki - system SKED

Accept

Ta strona używa plików cookies.