CELOX A opatrunek hemostatyczny

CELOX A

Nowy produkt

CELOX A Rozszerz

CELOX A opatrunek hemostatyczny w aplikatorze - strzykawce

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

138,24 zł

brutto

CELOX™-A w postaci granulek umieszczonych w strzykawce-aplikatorze umożliwia tamowanie krwotoku z tętnicy w miejscu rany, nawet jeśli jest ona głęboko ukryta. Dzięki specjalnej konstrukcji aplikatora przy stosowaniu w głębokich ranach nie powoduje żadnych dodatkowych uszkodzeń. Jest niezastąpiony w przypadku ran kłutych i postrzałowych.
Aplikator zawiera 6g środka Celox.

Opatrunki CELOX zapobiegają utracie krwi z uszkodzonych naczyń krwionośnych (nawet z tętnic). Specjalna substancja zawarta w tych opatrunkach –  chitosan – powoduje hemostazę zamykając miejsca krwawienia poprzez utworzenie szybkiego skrzepu w kontakcie z krwią (po ok. 3 min od czasu aplikacji), który nie ulega rozpuszczeniu nawet po przemyciu rany solą fizjologiczną. Chitosan działa także na krew  w warunkach hipotermii, gdy temperatura krwi spada poniżej 20C, a także na krew zheparynizowaną.

Opatrunki CELOX mają działanie bakteriobójcze, dzięki czemu zabezpieczają ranę przed zakażeniem, a także są bezpieczne, ponieważ nie wywołują reakcji egzotermicznej.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

H&H Compressed Gauze Gaza skompresowana

H&H Compressed Gazue  gaza pakowana próżniowo, płasko, zwinięta w rolkę

Accept

Ta strona używa plików cookies.